مؤسسه خیریه منتظران ظهور

پیگیری وضعیت پرداخت

موردی یافت نشد

بازدیدکنندگان

18
385
478
80654

help

اهداف مؤسسه

بسم رب الشهداء والصدیقین

متن اساسنامه واهداف موسسه خیریه منتظران ظهور(عج)

مقدمه: الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا :کسانی که درراه مامجاهده کنندبه راههای خودهدایت می کنیم . الحمدللله علی کل نعمه ، نحمده ونستغفره ونتوکل علیه والصلوه والسلام علی رسول ا... وعلی اهل بیته الطیبین المعصومین صلوات ا..علیهم اجمعین. با استعانت ازخداوند متعال و عرض ادب به ساحت مقدس حجت ابن الحسن عسکری (علیه السلام ) روحی فداه و رحمت بی پایان الهی بر ارواح شهدا و امام شهدا(ره) که ماراحیاتی مجدد ،و ازقیودشیطانی رهایی بخشیدند.
سلام بر رهبرفرزانه ، جانشین خلف و فرماندهی کل قوا ، مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا..خامنه ای (دامت برکاته )
شهدا برای چه و برای چه کسی عزیزترین دارایی خود را فدا نمودند ؟ آیا جز برای آبیاری درخت تنومنداسلام بود؟ آیاجز برای حفظ وحراست از ارزش های والای اسلامی به دست آمده از زحمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ومربی شهدا بوده است ؟ بعد ازشهدا چگونه ایم و چه کاره ؟ آیاگروهی بی تفاوت و غرق شده در مادیات و ازگذشته خود نادم ؟ یا وفادار به عهد گذشته و مصمم در جانفشانی برای اسلام که ازشدت درد و غصه لب فروبسته ایم و ذوب می شویم ؟ چه شرمندگی وحسرت از این بالاتر که درپیشگاه انبیا ء و اولیای الهی و شهیدان همیشه شاهد به سوی عذاب الهی کشانده شویم !به هرحال ما مردودیان دانشگاه دفاع مقدس و از فیض شهادت محروم ماندگان تصمیم و حرکت جدی و منطقی لازم است در احیای ارزش های ازدست رفته . دفاع کارشناسانه درجبهه ای جدید در مبارزه با جنودشیطانی که به مراتب سخت تر از جهاد اصغر است ایجاد یک تشکلی منظم ومنسجم با نام گردان انصار ولایت که رهرو باشیم درجهت تحقق اهداف ولایت و در رکابش به وصال شهادت نایل آییم . .
ما مسلمانیم و مفتخربه نام شیعه . اما در زندگی روزمره کمتر نشانی از اسلام داریم . و هرچه زمان می گذرد محو و اسیر تهاجم فرهنگی دنیای غرب می شویم .آیا نمی توان به گونه ای زیست که هم امروزی باشیم وهم مطابق بادستورات اسلام .اسلامی که برای کوچکترین مسائل زندگی دستوردارد و خیر و صلاح انسان رام ی خواهد چراغافلیم ؟

بی شک اگرقرارباشد طرحی درجامعه به اجرادر آید علاوه برنیت خالصانه ، به موسسه ای سازمان یافته با سرمایه های انسانی واجد الشرایط همراه با مدیریت و برنامه ریزی نیاز است .یک طرح جامع باید درهمه زمینه ها که انسان ومحیط زندگیش بدان نیاز دارد شامل شود. درگذر زمان باید گونه ای زندگی کنیم که قلب مقدس مولایمان خشنودباشد . مع الاسف علیرغم وجود نهاد های فرهنگی و منابع سرشار همچون آیات و روایات سیره نبوی و علوی که سعادت دنیا وآخرت بشر راتامین می کند ازآن الگو نگرفته و آن چه باید باشیم را فراموش کرده ایم .
الگوی یک مسکن اسلامی ، پوشش ومدل لباس ، مراسم جشن ازدواج ، مجالس و محافل وبسیاری ازمسائل دیگر چیست ؟ پاسخ درخواست ها را ازچه کسی جویا شویم ؟
باتوجه به مطالب فوق پیشنهادمی شود جمعی از دلسوختگان متعهد و متخصص و ولایت مدار به دور ازهواهای نفسانی و سیاسی کاری تفرقه آمیز تحت عنوان موسسه ای جامع الاطراف گردهم آمده و با نشست های مفید طرح های قابل اجرا را تنظیم وبه مسئولین مربوطه درسطح شهر، استان وکشور پیشنهاد نموده وخود نیز مسئول وپیگیراجرا باشد.
ازمهم

ازمهم ترین وجه تمایز موسسه مذکور نسبت به موسسات مشابه دردونکته است:

  • شناسایی معظلات وآسیب های اجتماعی فاصله گرفته ازاسلام
  • ارایه راهکارهای مناسب وقابل اجرا در اصلاح واحیای ارزش های دینی درجامعه واجرای طرح های کارشناسی شده درسطح جامعه

ازهمه عزیزانی که صاحب نظرند ودغدغه دین داشته وازمصائب روزگار دررنجند استمداد می طلبید وبه هر گونه که صلاح می دانند پذیرا هستیم . این موسسه د ارای هفت کمیته تخصصی وهشت دفترتشکیل شده که شرح وظایف آن تقدیم می گردد:

کمیته ها:

الف : فرهنگی هنری : این کمیته وسیع ترین و حساس ترین ماموریت موسسه خیریه محسوب می شود وهدف آن تبیین وشناساندن ارزش های اسلامی و جایگزین نمودن بجای ضد ارزش ها ، آسیب شناسی و راه درمان آن و ارایه طرح های مفید وموثر درتحقق جامعه دین مدار و شامل پنج گروه تخصصی است که وظایف محوله را انجام می دهند.
-گروه دینی : که متشکل از اساتید حوزه و دانشگاه بوده وتهیه متون و نقش فقه جعفری در زندگی روزمره مردم را تعیین می کنند تا زیربنا و الگوی رفتاری رامنطبق با دین نماید و در واقع مغز، راس و هرم و طراح اهداف موسسه است . -گروه فرهنگی :اعضای آن افرادخبره وکارشناس درزمینه فرهنگ اسلام وجامعه شناس هستند و مطالب گروه دینی را پس از بررسی کارشناسانه چگونه به اجرا در آوردن رادرقالب طرح ها پیشنهادمی دهند . -گروه هنری : از افراد هنرمند در همه زمینه های هنری تشکیل شده و طرح های گروه فرهنگی را به زبان وتصویر هنر روز به نسل جوان ارایه داده ومحصولات هنری رابه سازمان های مربوطه ارسال یا خود به اجرا درمی آورند. -گروه سیاسی : ماموریت ارتقای سطح بینش سیاسی مردم واطلاع رسانی سریع ، صحیح وشناساندن سیاست شیطانی به مردم و راهکارمناسب جهت دفاع همه جانبه رابه عهده دارد. -گروه مشاوره : ارشاد و راهنمایی درهمه زمینه ها یی که مردم بدان نیاز دارند (ازدواج ، شغل ، تحصیل ، خانوادگی و..) ایجاد مراکز فرهنگی وهنری ، برپایی نمایشگاه ها، برگزاری مسابقات علمی وتفریحی وسایرفعالیت ها به عهده این کمیته می باشد

. ب: کمیته آموزش وپرورش : هدف ارتقای سطح آموزشی وعلمی که زیربنای هرجامعه موفق است آشنایی با دین مبین اسلام ودستورات حیات بخش ومتناسب به روز از دیگر ماموریت هاست . یک جامعه زنده وپویا قائم به مردمی است که هوشمند، سالم و شاداب فراهم آوردن زمینه اشتغال وبرنامه ریزی ورزشی درهمه ابعاد از وظایف این کمیته –باشند .ارتباط آموزش وتربیت است .

ج: کمیته اقتصادی وتولیدی : وظیفه آن تبیین وتنظیم راهکارهای مناسب در احیای اقتصاد وتولید درجامعه می باشد .نقش اسلام در اقتصاد ، بازار ، تولید وغیره ...کارآفرینی و رفع نیاز از بیگانگان و خودکفایی در همه زمینه هلی اقتصادیی و صنعتی ، کشاورزی وتولید با ایجاد مراکز و کارگاههای کارآفرین از اهم فعالیت های این کمیته است. د: کمیته فنی وعمرانی : مهندسین و کارشناسان درعرصه فن و عمران علاوه بر همکاری درساخت پروژه های ملی کشور الگوی ساخت مسکن وشهرک اسلامی را ارایه می دهند . تعاونی مسکن انبوه سازی عترت مرام موظف به تامین مسکن افراد تحت پوشش وعموم مردم می باشد.
ه: کمیته رفاهی و خدمات :تحلیل وبررسی سیستم های خدمات رسانی وشناسایی نقاط ضعف وقوت وارایه راهکارمناسب دربهینه سازی آن ازاهداف این کمیته است .تعاونی مصرف ، مراکز درمانی ، قرض الحسنه وسایرخدماتی که بدان نیازاست باطراحی وترسیم روش مناسب اجراخواهدنمود .ایجادقرض الحسنه فاطمیه علاوه بر انجام عملیات های مالی موسسه در وام دهی صددر صد بدون بهره و مبارزه مناسب و عملی باسایر موسسات مالی که ازمسیراسلام منحرف شده وبه یک بنگاه درآمدزا تبدیل شده ونام مبارک اهل بیت را لکه دارمی نمایند. و-کمیته اداری وپشتیبانی : جذب وبکارگیری نیروهای کارآمد و متعهد، ارزشیابی عملکرد وسایراموراداری وتامین ونگهداری تجهیزات واقلام مصرفی موردنیازموسسه ازوظایف این کمیته است . ز: کمیته مالی واعتبارات : طرح وبرنامه ، تامین بودجه واعتبارات ، ترازنامه مالیاتی ، حسابرسی و سایر امور به عهده مسئول وگروه حسابداران این کمیته است .

دفاترهشت گانه : -حراست : حفظ وصیانت از شخصیت شاغلین وارزشیابی آنها درانجام وظایف وحفاظت فیزیکی از اماکن واموال منقول 1 وجلوگیری ازانحراف موسسه ودفاع ازحقوق موسسه وسایرامورحقوقی به عهده این دفتراست. -روابط عمومی : تبلیغات وچاپ و انتشارات ، طراحی وشناساندن موسسه وعملکرد آن به مردم وسازمان ها ، ارایه طرح

2 های مناسب به سایرسازمان ها درتبلیغ دین اسلام . -اموررایانه و دبیرخانه : مکانیزه نمودن آمار و اطلاعات ، تسریع در خدمات رسانی اداری ، ایجاد ارتباطات ، پایگاه

3 اطلاع رسانی وتایپ وتکثیر، ثبت و ارسال و دریافت نامه ها سیستم بایگانی طبقه بندی شده وپیگیری امور ازوظایف این دفتراست - اموراجرایی : مدیریت داخلی ، پاسخگویی به مراجعات ، قرار ملاقات ها وتنظیم جلسات وهماهنگی داخلی وخارجی

4 موسسه ازوظایف این دفتراست. - بیت الاحزان و دارالسرور : تشکیل شورایی ازمسئولین هیئت ها به منظور بررسی عملکرد و جلوگیری از انحرافات

5 دون شان اسلام و ارایه خط مشی صحیح وکیفیت دهی و محتوا سازی محافل ومجالس شادی وعزای اهل بیت ، برگزاری مجالس جشن عروسی وخدمات رسانی مفید. تشکیل مدیریت تدفین وترحیم برای ارایه خدمات به عموم مردم و خانواده های تحت پوشش به منظورتسلی بخشیدن به صاحبان عزا و برنامه ریزی و اجرای همه مراسم ها.
-مشاوران:افرادخبره ودلسوزی هستند که حکم بازوان هیئت موسس راداشته ودرهرزمینه ای بابررسی کارشناسانه

6 عملکردموسسه راقوت بخشیده وباهدایت وراهنمایی ازانحرافات احتمالی جلوگیری می نمایند. -بانوان : بانوان مجرب وکارشناس وولایتی معضلات ومسائل مربوط به بانوان را پس از بررسی ، راهکارمناسبی راجهت

7 درصدجمعیت کشور ازبانوان تشکیل شده ونقش موثری در تربیت 55اصلاح آن ارایه می دهند . باتوجه به این که وبالندگی کشوردارند ازحساسیت ویژه ا ی برخورداربوده وراهنمای خوبی برای موسسه می باشند .مسائلی ازقبیل تربیت نسل جوان ، پوشش ومدل لباس ، برخورد ورفتاراجتماعی وسایرمسائلی که یک اجتماع موفق بدان وابسته است ازوظایف مهم این دفتراست . -ستاد جذب هدایا وحمایت ازایتام ونیارمندان : ترسیم شیوه های جذب کمک های نقدی وغیرنقدی ازعموم مردم

8 متدین وسازمان های دولتی وغیردولتی وارایه خدمات مفید وارزشی باحفظ منزلت خانواده های نیازمند درهمه زمینه ها به عهده این ستادمی باشد. تنظیم وتدوین استراتژی براندازی فقر و محرومیت ازجامعه اسلامی همراه با اولویت بندی و باهماهنگی و اتحاد همه مجاری خیر اعم از دولتی وغیردولتی ومردمی درراستای کاهش امورموازی واسراف از اهداف بسیارمهم این ستاد می باشد.

درپایان تصریح می گردد که اهداف قید شده دراین اساسنامه دورنمای موسسه رانشان می دهد وشایدتصورشود کاری نشدنی است اما دشوارترین امور با همت وتلاش مردان راسخ ومعتقد با تحمل صبر و پشتکار می توان عملی ساخت همان طوری که آب ، سنگ سخت رابه تغییر وا می دارد.لازم به ذکراست که این موسسه به هیچ سازمانی یاحزب وجناحی وابسته نمی باشد.

ازهمه عزیزانی که مایلند مخلصانه وبدون هیچ چشم داشتی درچنین مجموعه همکاری نمایندو در دایره دوستداران ثقلین (قرآن وعترت)قرارگرفته و زمینه ساز ظهور آخرین ذخیره الهی و منتقم خون مظلومان عالم باشند قدم برچشم ماگذاشته و با پیشنهادات و انتقادات سازنده راهنمای خادمان خودباشید

امیداست تحت فرماندهی یوسف زهرا(ع) به وصال شهادت نائل آییم.ان شاء ا.

ومن یتوکل علی الله فهو حسبه

خدایاچنان کن سرانجام کار تو خشنودباشی ومارستگار

باکمال تشکر وسپاس

موسسه خیریه منتظران ظهور(عج)

برچسب‌ها:
پرداخت اینترنتی

نظرسنجی

نظرسنجی سایت